آمار بازدید

 
امروز: 56
هفته جاری: 1131
ماه جاری: 2503
تاکنون: 701352
 

نظرسنجی

 
نحوه برخورد پرسنل انتقال خون استان چگونه ميباشد؟
 تایید  تعداد آرا: 832 نتيجه
 

اوقات شرعی

 
 

 
..::.. اهداء خون عبادت است* ..::.. ..::.. اهدی خون شادی بخش زندگی* ..::.. ..::.. زیباترین هدیه قطره ای از خون توست* ..::.. ..::.. با اهدای خون، زندگی را به اشتراک بگذاریم. "Share Life, Give Blood" ..::.. ..::.. نیاز به خون همیشگی است; اهداکننده مستمر بمان ..::..

(GMT) / (Tehran) 

 

 
  »  تاريخچه پايگاه

پايگاه انتقال خون همدان فعاليت خود را به صورت رسمي از ارديبهشت ماه سال 1359 مصادف با ميلاد با سعادت يگانه منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) آغاز نمود و تاکنون خدمات ارزشمندي را به هموطنان عزيز، به ويژه همشهريان عزيز انجام داده است. خدماتي که در سالهاي جنگ تحميلي با همکاري بي دريغ مردم ايثارگر و شريف، در اوج جنگ تحميلي شکوفا شد. قبل از تاسيس پايگاه انتقال خون همدان، خونهاي مورد نياز بيماران در بانک هاي شير و خورشيد سابق و از طريق خون فروشان حرفه اي تامين مي شد که پس از راه اندازي پايگاه انتقال خون همدان با همت آقاي دکتر فريدون اعلاء، با ايجاد تشکيلاتي منظم و همکاري مردم، در دستور کار قرار گرفتن اهداي خون به منزله عملي انسان دوستانه به تدريج نقش خون در جامعه مشخص شد.

انتقال خون استان همدان موفق شد در سال 1386 خون جايگزين را بطور کامل حذف نمايد و نياز بيماران با اهداي خون کاملا داوطلبانه تامين مي گردد.

در سال 1388 خون هاي مورد نياز بيماران تالاسمي به روش فيلتراسيون قبل از ذخيره تامين مي گردد.

از سال 89 آزمايشات الايزا به روش اتوماسيون انجام مي شود.

در خصوص انجام فعاليتهاي نوين از سال 1395 با تهيه دستگاه هاي فرزيس، پلاكت به روش آفرزيس نيز توليد مي گردد و پذيره نويسي سلول هاي بنيادي آغاز شده است.

به منظور ارتقاء خون و فرآورده هاي آن از اواسط سال 1395 مراجعه كنندگان بار اول غربالگري شده و در صورت سالم بودن آزمايشات اوليه بعد از سه ماه اجازه اهدا خون به آنها داده مي شود اجراي اين طرح منجر به افزايش اهدا خون مستمر شده است به گونه اي كه در حال حاضر تمامي موارد اهداي خون در سطح استان توسط اهداكنندگان مستمر و با سابقه صورت مي گيرد و ميزان آلودگي در خونهاي اهدايي به صفر تا كمتر از 0.01 درصد رسيده است.

مشاركت در شبكه ملي خونرساني كشور و صنعت پلاسما و استقرار هموويژلانس در مراكز درماني از ديگر فعاليت هاي اين اداره كل مي باشد.

 

 

 

 

 ارسال به دوستان  |  | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 5130
 

 
 

صفحه اصلی  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به سازمان انتقال خون استان همدان می باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.